• Service
  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Voor de Toekomst
  • Economie
  • Kantelpunten
  • Verkiezingen
    • Kieswijzers gemeenteraad 2026
    • Peilingen: Pro de grootste, verdeeld rechts wint
    • StemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 2025
  • Boeken
  • Auteurs
    • Peter van Vliet
    • Jac Nijssen
    • Han Blok
    • Jan Torringa
    • Huib Stam
    • Gastauteurs
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Trein rijdt op batterijen

16 januari 2015|doorIPS|inmobiliteit

trein  op batterijenGroot-Brittannië test een trein die gebruikt maakt van batterijen. Die moet een alternatief vormen voor de lawaaierige en vervuilende dieseltreinen die in Groot-Brittannië nog vaak gebruikt worden op spoorwegen waar een elektrische bovenleiding niet geschikt is.

Spoorwegmaatschappij Network Rail rustte in samenwerking met Bombardier en het Britse ministerie van Transport een Class 379 Electrostar uit met batterijen. Het resultaat moet niet alleen veel ecologischer zijn dan zijn dieselbroertjes. Network Rail denkt zo ook de kosten met bijna een vijfde te kunnen drukken. Na verschillende succesvolle tests op het spoor zal de aangepaste trein nu voor het eerst passagiers vervoeren tussen de stations Harwich International en Manningtree in Essex.

“We hebben tot nog toe erg snel vooruitgang geboekt met dit project, en het is opnieuw een grote stap nu de trein ingeschakeld wordt in het vervoersschema”, zegt James Ambrose, hoofdingenieur van Network Rail.

“Na maanden van aanpassingen en tests rijdt de trein precies zoals we het willen. Tijdens de volgende vijf weken zullen we vooral gegevens verzamelen over hoe de trein functioneert als passagiersdienst. De meeste passagiers zullen erkennen hoe stil en zacht de rit is in vergelijking met een dieseltrein.”

Eerste Wereldoorlog

Het is niet de eerste keer in de geschiedenis dat een batterijlocomotief door Groot-Brittannië spoort. Tijdens de Eerste Wereldoorlog werden al batterijlocomotieven ingezet om munitie te vervoeren van de wapenfabrieken naar de havens, omdat stoomlocomotieven te gevaarlijk waren. Ook de Londense metro heeft enkele batterijlocomotieven in dienst, die gebruikt worden bij werk aan sporen waar de elektriciteit is uitgeschakeld.

Met de nieuwe trein wil Groot-Brittannië vooral nagaan in welke vorm een batterijtrein het beste geïmplementeerd kan worden in de toekomst. Naar alle waarschijnlijkheid zal het dan niet om een aangepast standaardmodel gaan, maar om een heel nieuwe trein die geoptimaliseerd is om het energieverbruik te minimaliseren.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Mail

Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.

( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

Nieuws

  • https://www.dreamstime.com/haarlem-netherlands-october-th-fruits-vegetables-market-stall-dutch-text-tags-raspberry-prunes-price-per-unit-image136557652
    Nederlands fruit het schoonste? Vergeet het, meer PFAS en hormoonverstorende pesticiden op Nederlandse groenten en fruit14 juli 2026 - 09:00
  • wegvervoer is de grootste verbruiker van olie in Europa
    Europa kan wel 12 miljard euro per jaar op olie besparen: als ze de doelen voor elektrische auto’s haalt11 juli 2026 - 12:00
  • Deze cv ketel werkt op drie soorten brandstof
    Nederlandse wereldprimeur maakt cv-ketel geschikt voor aardgas, groen gas én waterstof9 juli 2026 - 06:52
  • auto laden
    Bedrijven investeren steeds minder in duurzaamheid7 juli 2026 - 09:41
  • klimaatrapportage
    Duurzaamheidrapporten van bedrijven worden beter5 juli 2026 - 11:00

Inzicht

  • bruggen slaan tussen mensen
    Mensen bereiken buiten de groene bubbel: die brug sla je met deze mensen9 juli 2026 - 12:42
  • geo-engineering en marine cloud brightening
    Het kon niet waar zijn, en dat is het dan ook niet5 juli 2026 - 09:20
  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57

Opinie

  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • tata steel
    Gaat Tata Steel haar koers bijstellen?8 juni 2026 - 10:49
  • waarden van de wereld
    Wat is de wereld nog waard?23 december 2025 - 15:13

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Energie vergelijken bij Easyswitch
Energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Link naar: Lage olieprijs is goed nieuws voor schone energie Link naar: Lage olieprijs is goed nieuws voor schone energie Lage olieprijs is goed nieuws voor schone energie Link naar: Wij willen de macht over ons geld terug Link naar: Wij willen de macht over ons geld terug Wij willen de macht over ons geld terug
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde