• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Zonnepanelen voor 2700 sociale huurwoningen

28 juli 2015|doorredactie|inzonne-energie, zonnepanelen

enphase M250Wocozon BV, een Nederlandse non- profitorganisatie die duurzame energiediensten aan sociale woningbouwprojecten levert, gaat zonnepanelen met micro-omvormers van Enphase Energy installeren op 2.700 daken van sociale woningen in diverse Nederlandse wijken.

Wocozon is beheerder van een tweejarig ontwikkelingsprogramma voor energiediensten. Dit programma voorziet huurders van sociale woningen van Enphase-systemen die hun energierekening verlagen en hun ecologische footprint verkleinen. De organisatie neemt de financiering van de zonnepanelen voor haar rekening en blijft eigenaar van de zonnepanelen. De huurders van de sociale woningen betalen een maandelijks energietarief dat beduidend lager is dan hun reguliere energierekening.

Elke sociale woning wordt voorzien van gemiddeld tien zonnepanelen en zonne- energiesystemen van Enphase. Elk paneel heeft een capaciteit van circa 250 wattpiek (Wp). De systemen zullen meer dan 85 procent van de energie genereren die door de huishoudens wordt verbruikt. Huurders besparen tot 20 procent op hun energiekosten. Ze betalen voortaan een vast energietarief, zodat ze hun energierekening nooit zien stijgen.

De zonne-energiesystemen die in het kader van het programma worden geïnstalleerd zullen in totaal 7 MWh per jaar aan energie genereren. Ze worden twintig jaar lang door Wocozon beheerd. De installatie en het onderhoud worden verzorgd door een netwerk van lokale zonne-energie specialisten.

“Wocozon koos voor Enphase omdat deze technologie voor zonne-energie de beste in haar soort is. De energieproductie op lange termijn is superieur aan die van concurrerende micro- omvormers”, zegt Frank Berets, country manager Nederland bij Enphase Energy. “Wocozon ziet ook voordelen in het flexibele ontwerp en de eenvoud van installatie die kenmerkend zijn voor het systeem van Enphase.”

Nederland kent een van de grootste sociale woningbouwprogramma’s van Europa met circa 2,4 miljoen huurwoningen. De meeste van deze woningen zijn het eigendom van non-profit woningbouwcorporaties. Woonhuizen zijn landelijk voor meer dan 40 procent verantwoordelijk voor het broeikaseffect.

“Om de invloed van sociale woningen op het milieu terug te dringen en bij te dragen aan de realisatie van de ambitieuze ‘20-20-20 in 2020’-doelstelling van de Europese Unie willen we de komende vijf jaar minimaal 100.000 sociale woningen voorzien van zonnepanelen”, aldus Raymond van Hooft, financieel directeur van Wocozon. “We willen onze klanten en andere sociale organisaties aanmoedigen om duurzame energie te omarmen.”

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25
  • pfas PFAS afbreken kan toch ontdekken wetenschappers24 januari 2023 - 09:05
  • vegetarische superhefboom Superhefbomen: drie kantelpunten kunnen een doorbraak voor het klimaat vormen22 januari 2023 - 13:05
  • verder dan bbpVPRO Tegenlicht: de kloofdichters20 januari 2023 - 08:00

Inzicht

  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56
  • woningen verduurzamen Over salderen, subsidiëren en stimuleren22 januari 2023 - 16:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Steeds meer kinderarbeid in Indiase katoenzaadteeltVerlies door klimaatverandering: 4200 miljard
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen