• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

BlueCity opent innovatielab voor circulaire economie

16 januari 2017|doorredactie

blue city labIn BlueCity, de voorbeeldstad voor de circulaire economie gevestigd in voormalig zwemparadijs Tropicana, opent 20 januari het BlueCity Lab. Deze unieke combinatie van wet lab en dry lab is van essentieel belang voor de innovatieve kracht van blauwe en circulaire ondernemers in Rotterdam.

In het lab wordt gewerkt volgens de principes van de blauwe economie. Restproducten van de één doen dienst als grondstof voor de ander en niet concurrentie, maar samenwerking is de sleutel tot vooruitgang.

Het BlueCity Lab is gevestigd in de oude kleedkamers en bestaat uit een wet lab en dry lab, op termijn komt daar een experimentele keuken bij. Deze combinatie werkt innovatie in de hand: in het wet lab kunnen materialen vanaf de cel worden gekweekt, om vervolgens in het dry lab te worden verwerkt tot eindproduct. Een verpakkingsmateriaal van oesterzwammen-mycelium bijvoorbeeld, of stoffen gekleurd met bacteriële inkt.

Om innovatie onder ondernemers, ontwerpers en onderzoekers, maar ook studenten en makers, maximaal te stimuleren is het BlueCity Lab toegankelijk voor iedereen. Er wordt open source gewerkt en (ongebruikelijke) samenwerkingen worden actief gestimuleerd; hiertoe wordt een BlueCity Lab Community opgebouwd waarin mensen met blauwe ideeën en circulaire ambities elkaar ontmoeten, helpen en inspireren.
Door deze combinatie van een dynamische community, de faciliteiten van het Lab én de ligging daarvan in het hart van de circulaire voorbeeldstad, wordt het BlueCity Lab een katalysator voor blauwe en circulaire innovatie.

Opening

Het BlueCity Lab is gevestigd in de kelders van BlueCity, in voormalig Tropicana, aan de Maasboulevard 100. De opening vindt plaats op vrijdag 20 januari, van 16 uur tot 20 uur. Naast de opening en de netwerkborrel zijn er ook workshops en een bio design expo. Meer informatie over het programma vindt je hier.

Het BlueCity Lab is een initiatief van Emma van der Leest en Loeke Molenaar, twee jonge bio-designers die geen geschikte werkplek voor hun afstudeeropdrachten konden vinden en daarom besloten deze zelf op te zetten.

1 antwoord
  1. Ed zegt:
    18 januari 2017 op 16:14

    Ik snap het niet goed. Is dit een soort restoffenbeurs? Wat doen jullie nu precies? Circulair is toch geen reststoffen laten ontstaan in de eigen keten?

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
meewind 23 02

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Kinderboerderijen zamelen recordaantal apparaten in voor recyclenVerschil tussen arm en rijk weer groter
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen