• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Duurzaamheid volgens Duurzaamnieuws.nl

24 augustus 2013|doorredactie|ineconomie, maatschappij

duurzaamheid volgens duurzaamnieuws.nlLezers vragen de laatste tijd wel eens waarom Duurzaamnieuws ook al met berichtgeving over de economie begint. Nu doen we dat al een tijd, en de laatste tijd inderdaad steeds vaker. We leggen dan ook graag uit waarom we dat doen, en hebben deze visie op duurzaamheid ook een vaste plek gegeven op de site.

Duurzaamheid wordt vaak een containerbegrip genoemd, omdat je er zo veel in kan stoppen. Iedereen kan er een eigen invulling aan geven. Toch blijkt dat voor heel veel mensen duurzaamheid vooral gaat over milieu, klimaat en energie. En te vaak wordt duurzaamheid zelfs versmald tot alleen maar CO2 uitstoot, zo lijkt het.

Duurzaamnieuws kijkt vooral naar duurzaamheid als een houding, een uitgangspunt, een filosofie misschien wel. Een grondgedachte, waaruit zorgvuldig en duurzaam handelen voortkomt dat voorkomt dat we telkens weer crises veroorzaken: vervuiling van het milieu, opmaken van grondstoffen, veroorzaken van klimaatverandering, de economie en het financiële systeem laten ploffen, mensen uitbuiten en laten verarmen en oorlogen voeren over schijnbelangen.

Die grondgedachte is verankerd in de definitie die Gro Harlem Brundtland in 1987 gaf aan duurzaamheid en die zich eenvoudig laat vertalen als: doe alles op een manier, die volgende generaties de zelfde vrije keuze laat om hun leven in te richten zoals wij die hebben (of misschien zelfs, zoals haar generatie die had op het moment dat ze dit schreef). Met andere woorden, beperk hun levensruimte niet door een verpest milieu, schaars gemaakte grondstoffen en een onleefbaar klimaat. Maar ook niet door aantasting van mensenrechten en oneerlijke beperking van inkomen en welzijn.

Ons maatschappelijk handelen begint met het verdienen van een inkomen om in onze levensbehoeften te voorzien. Met werk, met geld verdienen en besteden, met economie dus. Hoe wij onze economie inrichten is bepalend voor hoe wij met ons kapitaal omgaan: natuur, grondstoffen, arbeid en geld. Naarmate dat handelen meer is gericht op uitsluitend geld wordt de uitkomst van al dat handelen minder duurzaam. Er zijn inmiddels veel onderzoeken en veel ervaringsgegevens die daar op wijzen.

Economie en werkgelegenheid staan ook voortdurend bovenaan als aan mensen gevraagd wordt wat ze belangrijk vinden in het leven.

Vanwege het belang voor brede duurzame ontwikkeling en vanwege het belang dat de maatschappij er aan toekent, neemt Duurzaamnieuws de economie als beginpunt voor de transitie naar een duurzame samenleving. Wanneer de economie duurzaam wordt ingericht en wanneer economisch resultaat gemeten gaat worden in termen van efficiëntie (zoveel mogelijk doen met zo weinig mogelijk grondstoffen), kringloop, gelijke verdeling, welzijn, ecologische neutraliteit en financiële stabiliteit, dan wordt de samenleving onvermijdelijk duurzamer

In dat perspectief richten we onze berichtgeving in.

Peter van Vliet, hoofdredacteur

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • abp shell exxon protest Brede steun voor activisten die bedrijven en directeuren aanklagen30 maart 2023 - 09:54
  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door 1226 maart 2023 - 14:45
  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Haarlem duurzaamste regio van NederlandTesla start assemblage in Tilburg
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen