• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Eerste officiële test voor Nederlandse teams Shell Eco-marathon

22 april 2016|doorredactie|inenergiebesparing

ecomaratonTussen de workshops en de experimenten van het nationaal techniekfestival Nederland innoveert, is vandaag het officiële startsein voor een van ’s werelds meest uitdagende studentenwedstrijden gegeven. Deze dag markeert het begin van de reis die zestien teams uit Nederland naar Londen zullen maken, waar van 30 juni tot en met 3 juli Shell Eco-marathon Europe plaatsvindt. Vandaag komen de Nederlandse teams voor het eerst samen om hun voertuigen officieel te testen, de concurrentie te aanschouwen en ervaringen te delen.

“De scholieren en studenten die hier vandaag aanwezig zijn, zijn van onschatbare waarde voor de wereld van wetenschap en techniek. Deze jongeren gaan een belangrijke rol spelen in de toekomstige uitdagingen voor onze maatschappij, zoals globalisering, automatisering en energietransitie. Het is dan ook fantastisch om te zien hoe enthousiast de Nederlandse teams vandaag bezig zijn met hun voertuigen”, zegt Chris Laurens, Vice President Innovation Shell, die samen met Hugo de Jonge, wethouder Onderwijs, Jeugd en Gezin van de gemeente Rotterdam, het officiële startsein van de energiezuinigheidswedstrijd gaf.

Na vier jaar in Rotterdam te zijn georganiseerd vindt de Europese editie van Shell Eco-marathon dit jaar in Londen plaats. De Nederlandse teams zullen in de Britse hoofdstad strijden om de records op het gebied van zuinigheid, innovatie, veiligheid, design, communicatie en doorzettingsvermogen.

Twee bijzondere teams, Triple X uit Amsterdam en de winnaar van vorig jaar Eco-runner team Delft, mochten vandaag hun ervaringen op het podium van het techniekfestival delen. “Sommigen van ons zetten de studie een heel jaar stop voor Shell Eco-marathon om echt veel te kunnen leren over techniek en het bouwen van een voertuig. We zijn heel serieus bezig met het ontwikkelen van nieuwe, zuinige innovaties zoals de vliegtuigstrepen die zorgen voor minder weerstand, waar wij in Delft een patent op hebben. Maar ook met andere innovaties zoals boost caps hopen we dit jaar het nieuwe parcours met hoogteverschillen de baas te zijn”, vertelt de zelfverzekerde Eva Smeets, teamcaptain van de Delftenaren.

meewind 23 02
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • uitstoot privejets Uitstoot privéjets explodeert1 april 2023 - 11:19
  • groene hubs Groene hubs zorgen voor co2 neutrale bezorging1 april 2023 - 10:56
  • warmtepomp De warmtepomp moet schoner worden – zonder F-gassen en PFAS30 maart 2023 - 12:44
  • abp shell exxon protest Brede steun voor activisten die bedrijven en directeuren aanklagen30 maart 2023 - 09:54
  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32

Inzicht

  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: volgende aardverschuiving op komst30 maart 2023 - 12:00
  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Shell toch tegen investeren in duurzame energieAl bijna 40.000 handtekeningen voor burgerinitiatief basisinkomen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen