• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Kip kerrie zonder kip, vega koken met Karin

2 oktober 2022|doorredactie|inveganisme, voeding

vega vegetarisch recept kip kerrie zonder kip van Karin Luiten

Karin Luiten kookt vega zónder pakjes & zakjes. Ze schreef er nu een boek over. Daarin beschrijft ze ruim 100 makkelijke vegetarische recepten voor elke dag. Zo lekker dat je vlees of vis niet mist.

Bestsellerauteur Karin Luiten goes vega met haar vegetarisch kookboek Vega zónder pakjes en zakjes. Meer dan 100 recepten zonder vlees of vis en in veel gevallen zelfs helemaal plantaardig. En alles vers bereid dus zonder kant-en-klare alternatieven als vega-gehakt of plantaardige kipstukjes. Resultaat: een dagelijks kookboek dat vega-eten op een toegankelijke manier vanzelfsprekend maakt voor iedereen.

‘Een vegetarisch kookboek stond al heel lang op mijn verlanglijstje, en nu ik gemerkt heb wat een enorme rijkdom je zonder vlees of vis op tafel kunt zetten, is het me een raadsel waarom het zo’n tijd heeft geduurd.’  Karin Luiten

Veel mensen vinden vegetarisch eten nog best lastig, want hoe doe je dat: een dagje zonder vlees? Op veler verzoek komt Karin Luiten daarom eindelijk met een vrolijke vegetarische opvolger van haar bestseller Het grote zónder pakjes & zakjes kookboek. Vol inspiratie voor heerlijke, alledaagse gerechten die iedereen kan maken. Soepen, pasta’s, maaltijdsalades, aardappels, rijst, noedels, hartige taarten, ovenschotels, fastfood: alle favorieten komen aan bod, met een glansrol voor groente en slimme smaakmakers. Vlees of vis mis je helemaal niet. Linzenmoussaka, preilasagne, Thaise bonenburgers, paprikapaella of filodeegtaart met snijbiet verleiden zelfs de verstokte vleeseter.

Met vega zónder pakjes & zakjes:

  • Ruim 100 nieuwe recepten voor elke dag (met af en toe iets om extra feestelijk mee uit te pakken).
  • Recepten die ALTIJD lukken, die lekker en makkelijk zijn.
  • Ruim de helft  van de recepten is veganistisch of kan in een handomdraai plantaardig worden gemaakt.
  • Recepten zonder kant-en-klare vleesvervangers maar met gewone verse ingrediënten.
  • Volop praktische tips voor variaties en kliekjes.

Vega recept: Kip kerrie zonder kip

Oftewel: kokoscurry met ananas

Geïnspireerd op die rare potten met gele smurrie uit de jaren ‘90, Chicken Tonight. Je zou denken dat die al lang niet meer bestaan, maar niets is minder waar. En tegenwoordig worden ze zelfs luidruchtig gepromoot voor met-zonder-kip. Dat kunnen we zelf toch echt beter en lekkerder met dit vegetarisch recept.

  • bereiden: 20 minuten
  • in de pan: 30 minuten
  • voor 4 personen
  • hoofdgerecht
  • vegan

Nodig:

300 g rijst
1 blik kikkererwten (uitgelekt 265 g)
1 blik kokosmelk (400 ml)
1 rode paprika
½ verse ananas (± 250 g blokjes)
200 g panklare spinazie
1 grote ui
2 knoflooktenen
3 cm gember
1 volle el lekkere kerrie
wat chilivlokken (molentje)
1 limoen
scheut plantaardige olie
zout & peper uit de molen

  • Snipper de ui en knoflook. Verhit een flinke scheut olie in een wijde hapjespan en fruit ze samen zachtjes. Rasp de gember erboven.
  • Spoel de kikkererwten af in een vergiet en laat goed uitlekken. Doe in de pan, samen met de kerrie, chilivlokken, zout en peper. Bak de kikkererwten al omscheppend op middelhoog vuur een minuut of 8-10 tot ze goudbruin en licht krokant zijn. De hele tijd roeren hoeft heus niet.
  • Intussen is er tijd zat om de paprika en ananas in stukjes te snijden. Schep twee flinke lepels kikkererwten uit de pan voor de garnering en hou apart.
  • Doe de paprika en kokosmelk in de pan, breng aan de kook en laat 30 minuten onder een deksel op laag vuur pruttelen.
  • Kook intussen de rijst gaar in kokend water met wat zout en houd warm onder een deksel.
  • Roer op het laatst de ananas door de saus en – hand voor hand – de spinazie, totdat die slinkt.
  • Breng op smaak met rasp en sap van de limoen. Proef op zout en peper.
  • Serveren: Strooi de achtergehouden kikkererwten over de saus. Serveer met de rijst.

TIPS:

  1. In theorie kan het ook met ananas uit blik, maar met verse ananas is het wel honderd keer lekkerder.
  2. Altijd feestelijk is rijst in torentjes. Spoel een kopje, glaasje of bakje om met water, doe de rijst erin, duw goed aan met een lepel, draai om en voilà. Of eet de hele boel gewoon uit een kom, ook lekker.
  3. Kan ook heel goed met naan (brood) in plaats van rijst.

Karin Luiten (alias Koken met Karin) is culinair journalist en auteur van 18 succesvolle kookboeken voor jong en oud waarvan intussen ruim 275.000 exemplaren werden verkocht. Bekend van haar onvermoeibaar montere strijd tegen pakjes & zakjes, haar vaste rubriek in dagblad Trouw en een van de eerste foodblogs van Nederland (www.kokenmetkarin.nl), waarmee ze een zeer trouwe schare fans verzamelde.

Boekgegevens

Karin Luiten, Koken met Karin: vega zónder pakjes & zakjes vega zonder pakjes en zakjes karin luiten
Gebonden
Prijs: €25,99
Aantal pagina's: 256
ISBN 978 94 640 4125 5

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Duurzame woontrends op vt wonen&design beurs duurzame woontrends regeneration de klimaatcrisis opgelost Wat betekent regeneration voor duurzaamheid?
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen