• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Prins William reikt eerste Earthshot Prize uit

19 oktober 2021|doorredactie|inklimaatverandering

earthshot prize duurzaam

Earthshot Prize 2021 in Londen heeft de wereld laten zien hoe belangrijk het is om baanbrekende milieuoplossingen te steunen, te inspireren en ernaar te handelen.

Wereldwijde media-aandacht voor de inaugurele uitreiking van de Earthshot Prize in het Alexandra Palace deze week gaf nog meer gewicht aan de campagne, die vorig jaar werd gelanceerd door Prins William Duke van Cambridge en de legendarische natuur-tv-presentator Sir David Attenborough. Met de prijs willen ze oplossingen voor milieuproblemen binnen tien jaar helpen versnellen.

De hertog sprak rechtstreeks tot de jongere generatie op het evenement en zei: "Te lang hebben we niet genoeg gedaan om de planeet te beschermen voor jouw toekomst - maar Earthshot is voor jou."

“De komende tien jaar gaan we actie ondernemen. We gaan de oplossingen vinden om onze planeet te herstellen.”

De prins en Sir David waren tijdens de prijzenavond (zondag 17 oktober) te zien met prijzen uitgereikt door beroemdheden Emma Thompson, Emma Watson, Mo Salah en andere spraakmakende namen, plus optredens als Coldplay en Ed Sheeran.

De winnaars

Winnaars waren onder meer Costa Rica voor zijn bomenbesparingsprogramma, de Indiase sociale onderneming Takachar, die de prijs voor schone lucht won voor zijn technologie die gewasresten omzet in verkoopbare bioproducten, boeren behoedt voor het verbranden van ongebruikte gewasresten, rookemissies met 98% vermindert en de levensverwachting verbetert met maximaal vijf jaar, en de stad Milaan vanwege zijn innovatieve hubs voor het terugwinnen van voedselafval. Alle vijf winnaars ontvingen elk £ 1 miljoen van de Royal Foundation voor hun inspanningen.

“Wereldwijd erkende prijzen en evenementen zoals Earthshot kunnen laten zien hoe cumulatieve innovaties en ontdekkingen op het gebied van klimaatbescherming zoals de onze een enorm verschil zullen maken, waardoor investeringen en adoptie in veel meer klimaatvriendelijke technologieën in het komende decennium worden aangemoedigd.

"Het is veelbetekenend dat Earthshot ook geïnspireerd is op de Moonshot-verklaring van president John F Kennedy, 60 jaar geleden in 1961, toen hij Amerika uitdaagde om binnen 10 jaar een man op de maan te landen - het toonde aan wat kan worden bereikt door toegewijde inspanning."

Earthshot Prize volgend jaar in de VS

In een bericht aan het Earthshot Awards-evenement zei John Kerry: "Ik ben erg trots om de Earthshot Prize in 2022 naar de Verenigde Staten uit te nodigen, en om samen met jullie allemaal de baanbrekende oplossingen van volgend jaar van over de hele wereld te vieren en te ondersteunen.

Lees het volledige bericht op iNSnet.org

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37
  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Investeren in duurzame energie levert meer banen op banen in groene energie windenergie Streep door windpark, nieuw conflict tussen energie en natuur
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen