• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

Achmea wint Low Car Diet 2015

15 november 2015|doorredactie

Verzekeraar Achmea is de winnaar van het Low Car Diet 2015 en heeft de grootste vooruitgang geboekt in CO2-reductie en verminderde haar uitstoot met 65%. SNS Bank volgt op de tweede plek met de beste verbetering ten opzichte van voor het Low Car Diet-traject. De winst is groot in alle opzichten!

Vandaag werd, tijdens het Low Car Diet Slotevent op Hoog Catharijne, bekend gemaakt dat de deelnemende bedrijven in totaal 50% schoner zijn gaan reizen, 30% goedkoper uit waren in hun mobiliteitskosten en deelnemers 40% meer hebben bewogen. Voor een investering van slechts € 1.000,- , voor deelname aan de 30 dagen durende wedstrijd, bespaarden ze daarmee samen ruim € 23.500 op hun uiteindelijke mobiliteitskosten. Dat is € 1.800 per bedrijf.

Minder kilometers, meer winst
Een grote factor die bij heeft gedragen aan al deze positieve veranderingen is het elektrisch vervoer: de deelnemers zijn over het algemeen minder autokilometers gaan rijden, maar van de overgebleven kilometers was al 27% elektrisch. Sowieso een kwart van de Low Car Diet-deelnemers reed dus elektrisch. Ter vergelijking, 0,1% van het wagenpark bij Nederlandse bedrijven is momenteel maar elektrisch.

Vorig jaar deden er overigens meer bedrijven mee, maar dit jaar was de besparing met minder bedrijven veel groter. Dit komt doordat het geslaagd is dat de bedrijven het Low Car Diet dit jaar als een serieuze transitiemethode hebben ingezet.

speedcomfort radiatorventilator

Hoe nu verder?
Het slotevent is hier terug te kijken. Maandag 16 november volgt een uitgebreider verslag van het slotevent en meer cijferduiding. Ook zijn er nog andere prijzen uitgereikt, zoals die van gezondste deelnemer, de meest schone elektrische rijder en de leukste Twitteraar.

Daarnaast wordt de vraag beantwoord wat de bedrijven nou concreet gaan veranderen in hun bedrijfsmobiliteit. Hoe hebben ze zich vandaag uitgelaten over de toekomst en wat zijn de volgende stappen? Wordt vervolgd komende maandag.

Persoonlijke verhalen van deelnemers
De deelnemers hebben tijdens het Low Car Diet hun ervaringen gedeeld via sociale media met #lowcardiet op www.facebook.com/lowcardiet en via blogs. Voor achtergrond informatie en duiding is projectleider en duurzame mobiliteitsexpert Geert Kloppenburg van Urgenda beschikbaar. www.lowcardiet.nl 

Initiatiefnemers
Het Low Car Diet is een initiatief van duurzaamheidsorganisatie Urgenda in samenwerking met MVO Nederland, de Carbon Manager en Samen op Reis, het samenwerkingsinitiatief van de belangrijkste OV-partijen, vervoersbedrijven, overheden en consumentenorganisaties.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kantelpunt klimaatverandering permafrost Continenten als warmtebatterij slaan meer warmte op3 juni 2023 - 11:42
  • stikstofnormStappenplan stikstof bespaart 33 miljard en haalt alle milieudoelen2 juni 2023 - 12:32
  • vissen worden kleiner Klimaatvluchtelingen onder water: vissen massaal op de vlucht2 juni 2023 - 09:37
  • honingbij Meer honingbijen dan ooit hebben de winter niet overleefd1 juni 2023 - 11:14
  • flitsdroogtes in Europa Onvoorspelbare flitsdroogtes nemen ook in Europa snel toe30 mei 2023 - 18:10

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Parijs is slachtoffer van klimaatveranderingDuurzaam strandpaviljoen Blijburg heeft eigen energie-opslag systeem
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen