• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Overheid VS doodt duizenden dieren met cyanidebommen

28 juni 2020|doorredactie|indieren

coyote

Stel je voor dat je kind tijdens het spelen met de hond in het bos een vreemd apparaat tegenkomt dat hen natriumcyanide in het gezicht spuit. Hond dood, kind gewond. In de VS kan dat zomaar gebeuren.   

De zogenaamde cyanidebommen waar het hier om gaat zijn niet het werk van een stropers of terroristen. Ze worden door heel Amerika geplaatst door medewerkers van Wildlife Services, een overheidsbureau.

"De Amerikaanse regering plaatste een cyanidebom op 100 meter van mijn huis en doodde mijn hond en vergiftigde mijn kind", zei Theresa Mansfield. Al meer dan drie jaar later zijn zij en haar man in een juridische en politieke campagne verwikkeld om de regering ter verantwoording te roepen en het gebruik van cyanidebommen in het hele land te verbieden.

Obscuur overheidsorgaan

Wildlife Services en het opereert al jaren in relatieve onbekendheid, met beperkt toezicht van het Congres of het Amerikaanse publiek. Het bureau is gehuisvest in het ministerie van Landbouw en werkt voornamelijk namens particulieren en boeren, om coyotes, wolven, beren, vogels en andere wezens worden te doden die problemen veroorzaken voor de landbouwbelangen. In 2018 werden zo bijna 1,5 miljoen inheemse dieren uitgeroeid, maar ook tientallen huisdieren getroffen.

speedcomfort radiatorventilator

Soms schieten de agenten op wolven of coyotes vanuit helikopters. Soms gebruiken ze voetklemmen en strikken. En soms plaatsen ze gifapparaten op openbare en particuliere grond. M-44's, ook bekend als "cyanidebommen", zijn aas- en veerbelaste buizen die bij activering een oranje pluim cyanidepoeder spuiten. Van coyotes en andere hondachtigen die op vee jagen, werden alleen al in 2018 6.500 dieren gedood.

Peter DeFazio, Congreslid voor de staat Oregon, is al lange tijd criticus van Wildlife Services, en heeft het bureau als geheimzinniger beschreven dan het Department of Homeland Security.

Misdadig optreden

'Ik heb tien jaar in het Comité voor binnenlandse veiligheid gezeten, en de zogeheten Wildlife Services zijn ondoorzichtiger dan sommige van onze inlichtingendiensten', zei DeFazio. 'In sommige gevallen is hun optreden feitelijk misdadig.' 

Hij zei dat het bureau, dat een eeuwlange geschiedenis heeft en ongeveer 2000 werknemers heeft, zeer gedecentraliseerd is. Staatskantoren zoals die in Idaho 'runnen zichzelf', met weinig transparantie of verantwoording aan gekozen functionarissen in Washington.

Zelfs lokale instanties zijn soms niet op de hoogte van de omvang van de activiteiten van Wildlife Services in hun rechtsgebied.

De weerstand tegen het optreden van de dienst neemt in heel de VS toe, en er worden rechtszaken tegen het bureau aangespannen. Maar het is een taai proces, dat nog vaak vastloopt in bureaucratie en, zoals zo veel zaken, de Trump regering.

Lees het uitgebreide verslag in The Guardian

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Duurzaamheid en Letselschade Pas op, er zit microplastic in je groenten en fruit
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen