• Service
  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
  • Ledeninfo
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Voor de Toekomst
  • Economie
  • Kantelpunten
  • Verkiezingen
    • Kieswijzers gemeenteraad 2026
    • Peilingen: Pro de grootste, verdeeld rechts wint
    • StemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 2025
  • Boeken
  • Auteurs
    • Peter van Vliet
    • Jac Nijssen
    • Han Blok
    • Jan Torringa
    • Huib Stam
    • Gastauteurs
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Porsche ook snel in reduceren CO2 uitstoot

7 april 2019|doorredactie|induurzaam ondernemen, energiebesparing, mobiliteit

porsche

De afgelopen vijf jaar heeft Porsche zijn CO2-emissie per auto met meer dan 75 procent weten te verlagen. Vergeleken met 2014 verbruikt de fabrikant bovendien 31 procent minder energie. Tegelijkertijd is het aantal in Zuffenhausen en Leipzig geproduceerde voertuigen met 82 procent toegenomen: van 101.449 in 2014 naar 184.791 in 2018.

Op het gebied van duurzame productie werkt Porsche hard aan het reduceren van onder meer de CO2-uitstoot en het verbruik van energie, water en vluchtige organische stoffen (VOS). In vergelijking met 2014 wordt er per auto nu 20 procent minder water verbruikt. Het gebruik van oplosmiddelen is teruggebracht met 34 procent.

Duurzame energieDat Porsche zijn CO2-emissie in vijf jaar tijd met 75 procent heeft weten terug te dringen, is voor een deel te danken aan het consistente gebruik van TÜV-gecertificeerde duurzame energie. Het treintransport binnen Duitsland is inmiddels eveneens klimaatneutraal.

Elektrische Taycan

In de herfst van dit jaar start de productie van de volledig elektrische Porsche Taycan. De nieuwe fabriek die daarvoor is neergezet in Zuffenhausen, is klimaatneutraal en beloond met een Platinum-award. Porsche is de eerste fabrikant die dat label heeft gekregen van de German Sustainable Building Council (DGNB).

De buitenmuren van de Taycan-fabriek zijn bedekt met aluminium elementen met een titanium coating. Die nemen stikstofdioxide (NOx) op en breken de stof af als ze worden blootgesteld aan zonlicht en een lage luchtvochtigheid. De enige restproducten zijn water en nitraat. Porsche past de elementen in eerste instantie toe op een oppervlak van 126 vierkante meter (wat overeenkomt met tien parkeervakken). Ze nemen dan net zoveel NOx op als tien bomen.

Besparing

Het productieproces verduurzamen levert ook geld op. Zo heeft Porsche alle lichten in zijn fabrieken vervangen door efficiëntere ledlampen, wordt restwarmte uit de lakstraat opnieuw gebruikt en zijn hydraulische machines vervangen door elektromechanische. In alleen de carrosserie-afdeling in Zuffenhausen al bespaart die laatste maatregel 11.544 kWh aan elektriciteit per jaar.

Slimme mobiliteitsoplossingen

Om ervoor te zorgen dat het groeiende aantal Porsche-medewerkers niet bijdraagt aan het fileprobleem (en dus aan luchtverontreiniging), is er een mobiliteitsmanagementsysteem opgezet. Onderdeel daarvan is onder meer het Job Ticket (een ov-kaart die wordt betaald door Porsche) en een Fine Dust Ticket (een gratis kaartje voor alle medewerkers als er in Stuttgart een fijnstofalarm is). Verder is er de Porsche TwoGo-app om carpoolen gemakkelijker te maken en wordt ook mobiel werken aangemoedigd.

Kijk voor meer info in het Annual and Sustainability Report 2018

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Mail

Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.

( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

Nieuws

  • wegvervoer is de grootste verbruiker van olie in Europa
    Europa kan wel 12 miljard euro per jaar op olie besparen: als ze de doelen voor elektrische auto’s haalt11 juli 2026 - 12:00
  • Deze cv ketel werkt op drie soorten brandstof
    Nederlandse wereldprimeur maakt cv-ketel geschikt voor aardgas, groen gas én waterstof9 juli 2026 - 06:52
  • auto laden
    Bedrijven investeren steeds minder in duurzaamheid7 juli 2026 - 09:41
  • klimaatrapportage
    Duurzaamheidrapporten van bedrijven worden beter5 juli 2026 - 11:00
  • 39 graden tijdens de hittegolf
    De prijs van hitte: een stille economische tijdbom onder Europa30 juni 2026 - 09:06

Inzicht

  • bruggen slaan tussen mensen
    Mensen bereiken buiten de groene bubbel: die brug sla je met deze mensen9 juli 2026 - 12:42
  • geo-engineering en marine cloud brightening
    Het kon niet waar zijn, en dat is het dan ook niet5 juli 2026 - 09:20
  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57

Opinie

  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • tata steel
    Gaat Tata Steel haar koers bijstellen?8 juni 2026 - 10:49
  • waarden van de wereld
    Wat is de wereld nog waard?23 december 2025 - 15:13

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Energie vergelijken bij Easyswitch
Energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Link naar: Nu ook Shell gedagvaard voor klimaatzaak Link naar: Nu ook Shell gedagvaard voor klimaatzaak Nu ook Shell gedagvaard voor klimaatzaak Link naar: Ook Belgische economen roepen op tot koolstofheffing Link naar: Ook Belgische economen roepen op tot koolstofheffing Ook Belgische economen roepen op tot koolstofheffing
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde