• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

‘Trots is kenmerk zakelijke eigenaar van groot zonnestroom systeem’

13 mei 2014|doorredactie|inzonnepanelen

zonnepanelen op Amsterdam ArenaDe Top-10 van grootste zonne-energie projecten in Nederland, gepubliceerd door Solarplaza, laat een sterke toename zien van zakelijke projecten. In de lijst staan een aantal unieke projecten, zoals de Amsterdam ArenA, die vlak voor publicatie nog kon worden toegevoegd op de zesde plaats. Met 1.128 kWp aan opgesteld vermogen het grootste zonnedak van onze hoofdstad.

Henk Markerink (algemeen directeur): “Het is voor de Amsterdam ArenA geweldig om prominent in de Top-10 PV projecten te staan. Enerzijds omdat het onze grote ambities op het gebied van duurzaamheid onderstreept. Anderzijds geeft het aan dat duurzaamheid niet alleen een kwestie is van woorden, maar ook van daden. We laten zien dat het gerealiseerd wordt.”

Eind mei 2013 werd het zonnedak op het nieuwe gebouw van Hitachi Data Systems in Zaltbommel in gebruik genomen. Met een vermogen van 1,6 Megawatt (plaats 4 in de Top-10) bedraagt de verwachte stroomopbrengst in het eerste jaar circa 1,5 miljoen kWh, laat Dick Lunenberg van Hitachi met trots weten. Dat is ongeveer evenveel als 460 huishoudens per jaar verbruiken. Niet alleen de directie is trots, maar ook de werknemers van Hitachi. Zij zijn door de keuze van Hitachi duurzame ambassadeurs geworden en vertellen vol trots over het bedrijf waar zij werken en alle duurzame initiatieven die het bedrijf rijk is. Zo heeft het parkeerdek 18 elektrische laadpalen, waar werknemers kosteloos hun auto kunnen opladen en wordt een half miljoen drinkwater bespaard door de toiletten te spoelen met opgevangen regenwater. Binnenkort start Hitachi met de bouw van een nieuw productiecentrum in Oklahoma. Recentelijk werd door de verantwoordelijke ontwikkelaars en architecten een bezoek gebracht aan Zaltbommel, wat als voorbeeld gaat dienen voor het te bouwen centrum in Oklahoma.

Cor van de Ven, gedreven ondernemer en oprichter van de Venco Groep, heeft in 2012 de Venco Campus in gebruik genomen. Dit bijzondere gebouw in de vorm van een ei werd op het 4,5 hectare grote terrein zo gepositioneerd dat een maximale zonnestroom opbrengst van 1,4 Megawatt gerealiseerd kan worden. Naast trots op het bereikte resultaat heeft Van de Ven ook twee ergernissen: “Het is diep triest dat bij decentrale opwekking de vergoeding bij teruglevering bijna nihil is. Dat voelt als goed doen en toch gestraft worden!” Voorts hoopt hij dat op korte termijn er in de financiële markt “duurzaamheidsexperts” zullen opstaan, die gebouwen en duurzaamheidstoepassingen naar waarde weten te schatten. Dat deze kennis op dit moment nog niet beschikbaar is, noemt hij een gemiste kans.

speedcomfort radiatorventilator

Op de zevende plaats vinden we Heineken, die in ’s-Hertogenbosch haar zonnige Wieckse bieren brouwt met een energieopbrengst van maar liefst 3.632 zonnepanelen op het dak van de brouwerij. Heineken zegt in een reactie onverminderd trots te zijn. “Wieckse kent al sinds jaren de Zon als het thema van haar marketingcampagnes, dus als er érgens sprake is van een Natural Fit...! De consumenten voelen dat aan en kiezen nóg bewuster voor Wieckse. Onze brouwers, overigens ook meesters in energiebesparing, zijn blij met de keuze voor zonne-energie. Het draagt bij aan de duurzaamheidsdoelstellingen van de brouwerij en het heeft de reputatie van Heineken binnen alle stakeholdergroepen enorm goed gedaan.”

“De bedrijven in de Top-10 willen echt een verschil maken met hun duurzame bedrijfsvoering. Ze hebben een drive, nemen hun verantwoordelijkheid voor nu en de toekomst, en dragen deze boodschap met trots uit.” stelt Dennis Gieselaar (Oskomera). “Onze zakelijke klanten moeten niet, ze willen en dat is heel plezierig werken”. Hij verwacht dat de Top-10 volgend jaar zeker een aantal nieuwe prestigieuze projecten zal laten zien.

Zo werd vorige week bekend dat Ameland de financiering bijna rond heeft voor het realiseren van een 6 Megawatt zonnestroompark, met bijna 24.000 zonnepanelen. Dit project op 10 hectare zal goed zijn voor 20% van de energiebehoefte van de Amelandse bevolking. Ameland maakt hiermee kans op de nummer 1 positie in de Top-10, die sinds 2002 door de Floriade (Expo Haarlemmermeer) wordt ingenomen.

Enkele partijen uit de Top-10 zullen op 27 mei a.s. in de Beurs van Berlage hun ervaringen delen tijdens de zesde editie van de grote Nederlandse PV conferentie "The Solar Future NL”.

Lezers van Duurzaamnieuws.nl kunnen The Solar Future NL bezoeken met € 50,- euro korting. Meld je hier aan en gebruik de promotion code DUURZAAM

2 antwoorden
  1. Hans van Wageningen zegt:
    19 mei 2014 op 09:06

    Opmerkelijk dat Floriade Haarlemmermeer 2002 nog steeds top is. Sindsdien is de Floriade ook in Noord-Limburg georganiseerd. Een regio met een hoge duurzaamheidsambitie. Maar qua zonne-energie kennelijk niet in de top tien. Ook geen windmolens op of rond het Floriadeterrein in Venlo. Behalve twee “imagomolens” met verticale as.

  2. klaas zegt:
    14 mei 2014 op 16:42

    Grootste zonnedak ?
    Liever een lijst van top stroomverspiller en ook dan komt Amsterdam ArenA hoog in de top.
    Alleen al voor hun steeds wisselen de grasmat – bij andere voetbalclubs doet de natuur gratis dat werk! – verbruiken ze enorm veel stroom. Daar heb je heel wat zonnepanelen voor nodig in de zomer maar zeker ook in de winter!

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Duurzaam zonder merk, maar met een rechte rugStudenten maken tweede huid voor energieneutraal rijtjeshuis
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen