• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Windvanger levert eigen stroom van windmolen

1 mei 2018|doorredactie|inwindenergie

windvanger energietransitie energiebesparing trias energetica

Voor iedereen die wil investeren in windenergie en wil ervaren hoe het is om zelf stroom op te wekken, introduceert duurzame energieleverancier Greenchoice een nieuw product: WindVanger. Een WindVanger is een stroomdeel afkomstig van een windturbine. De eigenaar van een WindVanger ontvangt minimaal 125 kWh stroom per jaar. Met WindVanger zet Greenchoice een volgende stap in zijn ambitie om steeds meer klanten te betrekken bij het opwekken van hun eigen stroom.
Aan het Hartelkanaal in Zuid-Holland staan acht windmolens van Greenchoice. De stroom die door deze turbines wordt opgewekt, verdeelt de energieleverancier in WindVangers. Iedere WindVanger heeft een gegarandeerde opbrengst van 125 kWh per jaar. Waait het in een jaar harder, dan wordt de meerproductie gratis naar rato onder de WindVangers verdeeld. Op termijn zal in de Greenchoice-app te zien zijn hoeveel stroom iedere WindVanger heeft opgewekt.
Geïnteresseerde klanten bepalen zelf wanneer, hoeveel en voor welke looptijd ze een WindVanger aanschaffen. De opgewekte stroom van de WindVanger wordt automatisch van de jaarlijkse energierekening afgetrokken.

Draagvlak ontstaat bij betrokkenheid

De introductie van WindVanger is een nieuwe stap in de strategie van Greenchoice om steeds meer klanten te betrekken bij de opwek van hun eigen stroom. De energieleverancier wil dat in 2020 minimaal 40% van zijn klanten zijn eigen stroom opwekt. “Het versnellen van de energietransitie in Nederland vraagt om grotere betrokkenheid en inzet van burgers”, aldus commercieel directeur van Greenchoice Marieke van den Hoek. “Wij willen dat iedereen mee kan doen en zijn eigen stroom kan opwekken. Zo ontstaat meer draagvlak voor de transitie naar duurzame energie en maken we Nederland met elkaar steeds een beetje groener.”

Vaste stroomprijs

Voor een WindVanger wordt een eenmalig aankoopbedrag betaald. Er zijn geen bijkomende kosten. De eigenaren ervaren niet alleen hoe het is om hun eigen stroom op te wekken, maar zijn ook verzekerd van een vaste stroomprijs gedurende de looptijd van de WindVanger. Doordat een deel van de jaarlijkse stroombehoefte vooruit wordt betaald, is de klant beschermd tegen prijsstijgingen.
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Partij voor de Dieren blijft een beestenbende24 september 2023 - 20:58
  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48
  • duurzaam nieuws Nog meer fossiele subsidies, en ze gaan gewoon door16 september 2023 - 18:10

Nieuws

  • Het corona medicijn komt er aan Covid medicijn Molnupiravir versnelt virus mutaties26 september 2023 - 10:04
  • bosbrand Alarm om het bos als klimaatrisico24 september 2023 - 19:38
  • coronavirus covid-19Coronavirus mutaties overzicht: Eris EG.524 september 2023 - 14:00
  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: Omtzigt NSC ook zonder programma bovenaan23 september 2023 - 15:00
  • vliegtuig co2 luchtvaartEU-studie: kerosinebelasting is wel degelijk mogelijk20 september 2023 - 17:19

Inzicht

  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12
  • root causes landbopuw Gezond bodemleven is de root cause van duurzame landbouw3 september 2023 - 12:38

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01
meewind september

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
ENGIE versnelt ontwikkeling groengas met overnameSustainable Development Goals zijn niet duurzaam genoeg
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen