like duurzaamnieuws op facebook
volg duurzaamnieuws op twitter
zoeken op duurzaamnieuws

Coronavirus: overlijden per land per miljoen inwoners

Van: op 24 maart 2020

coronavirus covid-19

In de onderstaande tabel geven we het aantal aan COVID-19 overleden personen aan per miljoen inwoners per land. Dit in tegenstelling tot andere statistieken, die overlijden koppelen aan het aantal besmettingen.

Wij geven deze cijfers als aanvulling omdat het aantal besmettingen in elk land anders wordt geregistreerd (en soms helemaal niet) en daardoor voor de statistiek geen goed vergelijkend gegeven is.

In dit overzicht zijn de cijfers betrouwbaarder naarmate de pandemie in het land langer duurt: mensen overlijden pas enige tijd na de besmetting. Die periode is gemiddeld tot 3 weken. De cijfers zijn het resultaat van het werkelijke aantal besmettingen en het lokale sterftecijfer samen.

De bron voor de cijfers is de website worldometers.info.

De cijfers zijn bijgewerkt op 24-3  16:30

[ Dit overzicht wordt niet meer bijgewerkt op deze pagina. Op voorstel van Duurzaamnieuws heeft Worldometers het aantal besmettingen en overlijdens per miljoen inwoners toegevoegd aan haar overzicht dat dagelijks vrijwel realtime wordt bijgehouden. Dat vind je hier. ]

landmiljoen inwoverledenper miljoen
Italie62607798,02
Spanje49269655,02
Iran82193423,59
Nederland1727616,24
Frankrijk6786012,84
Belgie11,512210,61
Denemarken5,6325,71
VK653375,18
Zweden10363,60
China137932772,38
Zuid Korea511202,35
Noorwegen5,3122,26
VS3265881,80
Duitsland811331,64

Lees hier de laatste ontwikkelingen over het coronavirus en de COVID-19 pandemie.

Lees meer over: ,

Meer artikelen uit de categorie: Nieuws

Bijna iedereen voelt de crisis, ook wij bij Duurzaamnieuws. Een groot deel van onze inkomsten is weggevallen en we vallen buiten de steunmaatregelen. Toch gaan we door, want als dit voorbij is wordt een duurzame opbouw harder nodig dan ooit. Kun jij ons meehelpen om er doorheen te komen? Word dan lid, of help ons met een donatie. Dat kan hier.

Alvast bedankt - en blijf gezond!
Team Duurzaamnieuws