• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Internationale race voor zonneboten van start

29 juni 2016|doorredactie|insport, zonne-energie

zonnebootOp 2 juli is het weer zo ver: een internationaal veld van zonneboten gaat racen voor de cup van de Dutch Solar Challenge. Een race met inmiddels tien jaar historie.

In Australië organiseren ze de World Solar Challenge op de weg. In Friesland doen ze dat op het water! Dat bedacht medewerker Energiebeleid Bouwe de Boer van de provincie Fryslân/Gemeente Leeuwarden in 2005. Samen met professor Wubbo Ockels van de TU Delft en evenementenorganisator Andries van Weperen werden de ideeën besproken en uitgedacht. Daarna werd opgeschaald tot een volwaardige Elfstedentocht!

In 2006 was het zover: de eerste editie van de Frisian Nuon Solar Challenge. Na 24 uur varen in zes dagen tijd voeren vier van de 24 startende boten over de finish, de rest van het veld finisht later. In 2010 veranderde de naam in DONG Energy Solar Challenge vanwege een nieuwe hoofdsponsor.

Met 43 teams had de race van 2010 een record aantal deelnemers. De race innoveerde en etappes werden langer gemaakt. Er deden voor het eerst zonneboten met draagvleugels mee, waarmee aanzienlijk sneller gevaren werd. In 2006 deed de snelste zonneboot bijna 17 uren over een afstand van 200 kilometer, in 2010 werd deze afstand in minder dan 11,5 uren afgelegd. En in 2012 was dit nog sneller; 10 uur en 40 minuten. Ook zien we het deelnemersveld veranderen.

speedcomfort radiatorventilator

Van hoofdzakelijk Nederlandse deelnemers wordt de DSC steeds internationaler. In 2012 komen deelnemers uit bijna alle windstreken; Brazilë, China, USA en vele Europese landen.

In 2014 deden er 40 teams mee aan de DONG Energy Solar Challenge. Er kwamen teams uit onder andere Bahrein, China, USA, Brazilië, Finland, Polen en Indonesië om met hun zonneboot in het Noorden van Nederland te racen. We zagen veel innovaties bij de teams. Zo had het TU Delft Solar Boat Team een heel nieuw principe toegepast waardoor ze nog minder weerstand hadden en is er voor het eerst ook een team met draagvleugels geweest in de Challenge A.

De editie van 2014 was extra bijzonder door de nieuwe route die niet alleen door Friesland maar ook door Groningen liep. De snelste zonneboot deed er iets meer dan 7 uur over.

De race van 2016 gaat van Amsterdam naar Lemmer, Drachten, Grou om uiteindelijk te eindigen in Leeuwarden. De naam van het evenement is veranderd naar Dutch Solar Challenge. Het inschrijvingstraject is inmiddels gesloten en er staan 36 teams uit binnen- en buitenland aan de start.

Dutch Solar Challenge-app nu te downloaden

Alle informatie over de Dutch Solar Challenge is vanaf nu ook te lezen via de app. Het programma, nieuws, deelnemende teams, de race, de route, sponsoren, foto’s, video’s en nog veel meer is te vinden als je in de App- of Play Store zoekt op Dutch Solar Challenge en het welbekende gele zonnetje downloadt.

De app is zowel in het Engels als Nederlands voor Android als Apple. Ook tijdens de race wordt de app, net als onze website, continu van actuele informatie voorzien over wat er gebeurt tijdens de race. Wie is waar de snelste? Hoe verlopen de sprints en endurances? Lees en bekijk het in de app.

4 juli 2016 – Energy Valley Event Lemmer

Voor het netwerkevent in Lemmer op 4 juli aanstaande zijn inmiddels spectaculaire arrangementen samengesteld met spektakel op én rond het water. Iedereen kan deelnemen aan dit netwerkevent. Lees alles over de arrangementen op de website.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Vrijopnaam, de beste energie maak je zelfDe sloopauto van de toekomst
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen