• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nog steeds gif in luxe kinderkleding

17 februari 2014|doorredactie|inmilieu, producten

gif in kinderkledingDe kinderkleding van internationale luxe-merken als Dior, Louis Vuitton, Versace en Dolce&Gabbana blijkt gevaarlijke gifstoffen te bevatten die hormoonverstorend zijn. Dat blijkt uit het nieuwste onderzoeksrapport van Greenpeace.

'Deze merken hebben de mond vol van exclusiviteit en kwaliteit. Dit rapport bewijst dat ze hun klanten bedriegen met giftige leugens. Ze moeten hun productieketens zo snel mogelijk detoxen', zegt een woordvoerder van de milieuorganisatie.

Bij de productie van onze kleding -meestal in lagelonenlanden, zoals Bangladesh en China- worden grote hoeveelheden gifstoffen gebruikt die vervolgens zonder pardon via pijpleidingen in lokale rivieren worden gedumpt. Maar ook bij ons in het westen komen de slecht afbreekbare gifstoffen in het oppervlaktewater terecht, na het wassen in de wasmachine. Dit is niet alleen desastreus voor ons water. Het brengt ook grote gezondheidsrisico's met zich mee voor de mens, in het westen én in de productielanden waar grote hoeveelheden mensen afhankelijk zijn van hun rivieren.

Uit eerder onderzoek bleek al dat de resultaten  schokkend waren: van de 82 producten bleken er 50 nonylphenol ethoxylaten (NPE’s) te bevatten: chemicaliën die afbreken tot het giftige en hormoonverstorende nonylphenol. De concentratie bleek volgens de studie het hoogst bij C&A, Disney en American Apparel. Alle vijftien producten die onderzocht werden op hormoonverstorende PFC’s, bleken positief.

Grote merken als Nike, Zara, Levi's, G-Star Raw en Primark hebben al beloofd hun leven te beteren. Nu de luxepaardjes nog.

Lees ook: Disney stopt giftige stoffen in kinderkleding

Kijk hier voor het onderzoek

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25
  • pfas PFAS afbreken kan toch ontdekken wetenschappers24 januari 2023 - 09:05
  • vegetarische superhefboom Superhefbomen: drie kantelpunten kunnen een doorbraak voor het klimaat vormen22 januari 2023 - 13:05

Inzicht

  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Duurzaam HRM: (nog) niet voor jonge professionalsGevaarlijke stoffen per spoor makkelijker beschikbaar voor hulpdiensten
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen