• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Klimaatbeweging: alleen staatssteun grote bedrijven bij klimaatbeleid

8 april 2020|doorredactie|inklimaatverandering, na corona

geld

Het is tijd om voor mensen te gaan zorgen in plaats van voor bedrijven. Het kabinet moet geen onvoorwaardelijke steun verlenen aan vervuilende industrieën, maar juist nu maatregelen nemen voor een veilige en gezonde toekomst voor iedereen. Dat vinden de Nederlandse milieuorganisaties Greenpeace, Milieudefensie, De Goede Zaak, Transnational Institute, Extinction Rebellion NL en de jongeren van Fridays for Future NL. Zij roepen samen het kabinet op om rechtstreekse noodhulp aan grote bedrijven enkel te verstrekken op voorwaarde van duidelijke maatschappelijke doelen, inclusief concrete klimaatmaatregelen.

De overheid moet bijspringen op vele fronten en zal miljarden uitgeven om een economische crisis af te wenden. Dat publieke geld moet worden besteed in het algemeen belang. De Nederlandse belastingbetaler heeft recht op rechtvaardige investeringen van onze overheid waarbij een gezonde en veilige toekomst voor iedereen voorop wordt gesteld. Het is vanzelfsprekend dat de eerste aandacht van het kabinet uitgaat naar de bestrijding van het coronavirus. Maar het crisisbudget mag niet worden gebruikt om de portefeuilles van aandeelhouders te spekken en grote vervuilers verder te subsidiëren zonder dat daar klimaatmaatregelen tegenover staan. Onvoorwaardelijke staatssteun aan grote vervuilers zoals KLM en Schiphol betekent nog meer investeren in de fossiele economie. Dit is niet te rijmen met de toekomst die we willen voor onze kinderen.

Voorwaarden aan staatssteun

De abrupte en economisch verregaande effecten van het coronavirus vragen om daadkrachtig overheidsoptreden. De klimaatbeweging vindt dat de aanpak van COVID-19 hand in hand moet gaan met de aanpak van de volgende crisis. Nu is het moment om te investeren in een duurzame en rechtvaardige samenleving. Waarin we vervuilende industrieën vergroenen, zonder dat dit ten koste gaat van werknemers. Grote bedrijven verdienen alleen staatssteun als zij investeren in duurzame technologieën en zorgen voor zekerheid bij hun werknemers. Daarnaast moeten ze afzien van nieuwe investeringen in fossiele brandstoffen en praktijken die bijdragen aan de klimaatcrisis, biodiversiteitsverlies en ontbossing.

Linda Moerland, woordvoerder van Extinction Rebellion:

speedcomfort radiatorventilator

“De corona-crisis laat ons zien dat systeemverandering mogelijk is. Nu is de tijd om in te zetten op een groene duurzame economie die in dienst staat van de hele samenleving, niet op nog meer staatssteun aan de grote vervuilers zonder maatschappelijk kader met klimaatdoelen. Geen poen zonder plan.”

Jurjen van den Bergh, directeur van DeGoedeZaak:

“In de vorige crises grepen fossiele multinationals hun kans om klimaatbeleid te vertragen. Dat laten we niet nog een keer gebeuren, de corona-crisis moeten we eerlijk en duurzaam bestrijden.”

Faiza Oulahsen, programmadirecteur Greenpeace:

“We merken nu wat écht belangrijk voor ons is. Onze gezondheid, de zekerheid van een inkomen en het vertrouwen in een mooie toekomst. Samen maken we onze economie weerbaar voor de klimaatcrisis. Investeringen in vervuiling zijn weggegooid geld.”

Campagnes

Op dit moment lopen al een aantal campagnes en petities vanuit verschillende milieuorganisaties. Ze nodigen iedereen hierbij uit hun stem te laten horen:

  • Petitie van Greenpeace om de crisis-miljarden groen en eerlijk in te zetten;
  • Oproep van Milieudefensie voor duurzaam herstel;
  • #geenpoenzonderplan petitie en campagne van Extinction Rebellion via DeGoedeZaak;
  • Voorwaarden staatssteun luchtvaart van Schiphol Watch.
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • economische groei Grondstofvoetafdruk van consumptie 30% gedaald7 februari 2023 - 08:59
  • NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden Grootste investeerder NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden4 februari 2023 - 09:26
  • betuwewind Wind en zonne-energie houden steenkool tegen3 februari 2023 - 17:18
  • shell protest Shell boekt ‘obscene’ oorlogswinst2 februari 2023 - 11:18
  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37

Inzicht

  • dutch wind wheel Zo komen we misschien toch nog sneller van fossiel af7 februari 2023 - 17:37
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 20236 februari 2023 - 08:44
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers waterschapsverkiezingen 20236 februari 2023 - 07:11

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Klimaatzaak Milieudefensie en Shell wordt maatschappelijke krachtmetingVervuilde lucht maakt coronavirus dodelijker
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen